hotel-booking-plugin - en to ca_ES translation catalogue (189 entries)

en: View
ca_ES: Vista

en: Name
ca_ES: Nom

en: Resend Email
ca_ES: Tornar a enviar l'email.

en: Send a copy of the Approved Booking email to the customer`s email address.
ca_ES: Envia una copia de l'email de confiramció de la reserva a l'email del client.

en: Edit Accommodations
ca_ES: Editar allotjaments.

en: Author:
ca_ES: Autor:

en: Message:
ca_ES: Missatge:

en: Confirmation email has been sent to customer.
ca_ES: L'email de confirmació ha estat enviat al client.

en: Active
ca_ES: Actiu

en: Accommodations
ca_ES: Allotjaments

en: — Select —
ca_ES: — Selecciona —

en: Install & Activate
ca_ES: Instal·la i activa

en: Add image
ca_ES: Afegir imatge

en: Remove image
ca_ES: Treure imatge

en: Author
ca_ES: Autor

en: Edit
ca_ES: Editar

en: All
ca_ES: Tot

en: None
ca_ES: Cap

en: Nights
ca_ES: Nits

en: Expired
ca_ES: Caducat

en: Invalid
ca_ES: Invàlid

en: Action
ca_ES: Acció

en: Activate License
ca_ES: Activar la llicència

en: Deactivate License
ca_ES: Desactivar la llicència

en: Renew License
ca_ES: Renovar la llicència

en: Guests
ca_ES: Persones

en: Accommodation
ca_ES: Allotjament

en: Paid: %s
ca_ES: Pagat: %s

en: Expiration Date
ca_ES: Data de caducitat

en: Accommodation:
ca_ES: Allotjament:

en: Service:
ca_ES: Servei:

en: Booking
ca_ES: Reserva

en: Active:
ca_ES: Actiu:

en: Per Guest
ca_ES: Per persona

en: Per Accommodation
ca_ES: Per allotjament

en: Check-out days
ca_ES: Dies per fer Check-out

en: nights
ca_ES: nits

en: Maximum stay
ca_ES: Estada máxima

en: From
ca_ES: Des de

en: Not check-out
ca_ES: No fer check-out

en: Minimum advance reservation
ca_ES: Reserva mínima anticipada

en: There are no minimum advance reservation rules.
ca_ES: No hi ha regles mínimes de reserva anticipada.

en: Maximum advance reservation
ca_ES: Màxima reserva anticipada

en: There are no maximum advance reservation rules.
ca_ES: No hi ha regles màximes de reserva anticipada.

en: Booking buffer
ca_ES: Temps de reserva

en: There are no booking buffer rules.
ca_ES: No hi ha regles de memòria intermèdia de reserva.

en: Selected accommodations are not valid.
ca_ES: Els allotjaments seleccionats no són vàlids.

en: Adults number is not valid.
ca_ES: El nombre d'adults no és vàlid.

en: Children number is not valid.
ca_ES: La quantitat d'infants no és vàlida.

en: The total number of guests is not valid.
ca_ES: El nombre total de clients no és correcte.

en: The booking is not set.
ca_ES: La reserva no està definida.

en: Edit Booking #%d
ca_ES: Edita la reserva #%d

en: Cancel
ca_ES: Cancel·la

en: You cannot edit the imported booking. Please update the source booking and resync your calendars.
ca_ES: No podeu editar la reserva importada. Actualitzeu la reserva d'origen i torneu a sincronitzar els vostres calendaris.

en: Check-in date is not set.
ca_ES: La data d’entrada no està definida.

en: Check-out date is not set.
ca_ES: La data de sortida no està definida.

en: Unable to update booking. Please try again.
ca_ES: No es pot actualitzar la reserva. Siusplau torna-ho a provar.

en: Booking was edited.
ca_ES: S'ha editat la reserva.

en: Available
ca_ES: Disponible

en: Replace
ca_ES: Substitueix

en: — Add new —
ca_ES: — Afegir nou —

en: Language
ca_ES: Idioma

en: Title
ca_ES: Títol

en: Pages
ca_ES: Pàgines

en: Booking Confirmed Page
ca_ES: Pàgina de confirmació de reserva

en: Page user will be redirected to once the booking is confirmed via email or by admin.
ca_ES: Pàgina de usuari es redirigirà a un cop confirmada la reserva per correu electrònic o per l'administrador.

en: Full address fields are required for reservation.
ca_ES: Els camps d’adreça complets són obligatoris per a la reserva.

en: Direct Booking Form
ca_ES: Formulari de reserva directa

en: Show price for selected period
ca_ES: Mostra el preu del període seleccionat

en: Show price together with adults and children fields
ca_ES: Mostrar el preu juntament amb els camps per a adults i nens.

en: Book button behavior on the search results page
ca_ES: Comportament del botó de llibre a la pàgina de resultats de cerca.

en: Redirect to the checkout page immediately after successful addition to reservation.
ca_ES: Redirigiu a la pàgina de pagament immediatament després d'afegir-la correctament a la reserva.

en: More Styles
ca_ES: Més Estils

en: Extend the styling options of Hotel Booking plugin with the new free addon - Hotel Booking Styles.
ca_ES: Amplieu les opcions d’estil del plugin Hotel Booking amb el nou complement gratuït: Hotel Booking Styles.

en: Once Daily
ca_ES: Un cop al dia

en: Week
ca_ES: Setmana

en: Services
ca_ES: Serveis

en: Turn one-time guests into loyal customers by sending out automatic marketing campaigns with the <a>Hotel Booking & Mailchimp Integration</a>.
ca_ES: Convertiu els clients únics en clients fidels enviant campanyes de màrqueting automàtiques amb la <a> Integració de reserves d'hotels i Mailchimp </a>.

en: Turn one-time guests into loyal customers by sending out automatic marketing campaigns with the Hotel Booking & Mailchimp Integration.
ca_ES: Convertiu els clients únics en clients fidels enviant campanyes de màrqueting automàtiques amb la reserva d’hotels i la integració de Mailchimp.

en: Send automated email notifications, such as key pick-up instructions, house rules, before and after arrival/departure with <a>Hotel Booking Notifier</a>.
ca_ES: Envieu notificacions automàtiques per correu electrònic, com ara instruccions de recollida de claus, normes de la casa, abans i després de l’arribada / sortida amb <a> Notificador de reserva d’hotels </a>.

en: Send automated email notifications, such as key pick-up instructions, house rules, before and after arrival/departure with Hotel Booking Notifier.
ca_ES: Envieu notificacions automàtiques per correu electrònic, com ara instruccions de recollida de claus, normes de la casa, abans i després de l’arribada / sortida amb el notificador de reserves d’hotels.

en: Styles
ca_ES: Estils

en: Deposit Amount
ca_ES: Import del dipòsit

en: Deposit Time Frame (days)
ca_ES: Termini de dipòsit (dies)

en: Apply deposit to bookings made in at least the selected number of days prior to the check-in date. Otherwise, the full amount is charged.
ca_ES: Apliqueu el dipòsit a les reserves realitzades com a mínim en el nombre de dies seleccionat abans de la data d’entrada. En cas contrari, es carregarà l'import complet.

en: Reservation Received Page
ca_ES: Pàgina de reserva rebuda

en: Settings
ca_ES: Configuració

en: Display availability calendar of the current accommodation type or by ID.
ca_ES: Mostra el calendari de disponibilitat del tipus d'allotjament actual o per ID.

en: NOTE:
ca_ES: NOTA:

en: Display booking and payment details.
ca_ES: Mostra els detalls de reserva i pagament.

en: Use this shortcode on Booking Confirmed and Reservation Received pages
ca_ES: Utilitzeu aquest shortcode a les pàgines de reserva confirmada i de recepció de reserves

en: Per guest / per day
ca_ES: Per persona / per dia

en: Message
ca_ES: Missatge

en: Description
ca_ES: Descripció

en: Check-in Date
ca_ES: Data de Check-in

en: %1$s on %2$s
ca_ES: %1$s a %2$s

en: No enough data
ca_ES: No hi ha suficient informació

en: Search
ca_ES: Cerca

en: Buffer time.
ca_ES: Temps d'espera.

en: Description: %s.
ca_ES: Descripció: %s.

en: Source: %s.
ca_ES: Origen: %s.

en: Phone is required.
ca_ES: El telèfon es obligatori.

en: Postcode is required.
ca_ES: El codi postal es obligatori.

en: Note is required.
ca_ES: Nota obligatòria.

en: none
ca_ES: cap

en: %d guest | %d guests
ca_ES[0]: %d client
ca_ES[1]: %d clients

[ctx: %s - calendar URI or calendar filename]
en: Calendar source is empty (%s)
ca_ES: Ell calendari està buit (%s)

en: Add "Booking Confirmation" shortcode to your "Booking Confirmed" and "Reservation Received" pages to show more details about booking or payment.<br/>Click "Update Pages" to apply all changes automatically or skip this notice and add "Booking Confirmation" shortcode manually.<br/><b><em>This action will replace the whole content of the pages.</em></b>
ca_ES: Afegiu el codi curt "Confirmació de reserva" a les vostres pàgines "Reserva confirmada" i "Reserva rebuda" per mostrar més detalls sobre la reserva o el pagament. <br/> Feu clic a "Actualitza les pàgines" per aplicar tots els canvis automàticament o ometeu aquest avís i afegiu "Confirmació de reserva" "shortcode manualment. <br/><b><em> Aquesta acció substituirà tot el contingut de les pàgines. </em></b>

en: Update Pages
ca_ES: Actualitza les pàgines

en: Payment Methods
ca_ES: Mètodes de pagament

en: The payment method is not selected.
ca_ES: La forma de pagament no està seleccionada.

en: Can't charge the payment again: payment's flow already completed.
ca_ES: No es pot tornar a cobrar el pagament: el flux de pagament ja s'ha completat.

note: translators: %s - Stripe Charge ID
en: Charge %s succeeded.
ca_ES: Càrrec %s correcte.

note: translators: %1$s - Stripe Charge ID; %2$s - payment price
en: Charge %1$s for %2$s created.
ca_ES: Càrrec de %1$s per %2$s creada.

note: translators: %s - Stripe Charge ID
en: Charge %s failed.
ca_ES: El càrrec %s ha fallat.

en: Charge error. %s
ca_ES: Error de càrrec. %s

en: Argentinean
ca_ES: Argentí

en: English
ca_ES: Català

en: Polish
ca_ES: Polac

en: Russian
ca_ES: Rus

en: Card
ca_ES: Targeta

en: Credit or debit card
ca_ES: Targeta de crèdit o dèbit

en: You will be redirected to a secure page to complete the payment.
ca_ES: Seràs redirigit a una pàgina segura per completar el pagament.

en: By providing your IBAN and confirming this payment, you are authorizing this merchant and Stripe, our payment service provider, to send instructions to your bank to debit your account and your bank to debit your account in accordance with those instructions. You are entitled to a refund from your bank under the terms and conditions of your agreement with your bank. A refund must be claimed within 8 weeks starting from the date on which your account was debited.
ca_ES: En proporcionar el vostre IBAN i confirmar aquest pagament, autoritzeu aquest comerciant i Stripe, el nostre proveïdor de serveis de pagament, a enviar instruccions al vostre banc per domiciliar el vostre compte i al vostre banc per domiciliar-lo d’acord amb aquestes instruccions. Teniu dret a un reembossament del vostre banc segons els termes i condicions del vostre acord amb el vostre banc. Cal demanar un reembossament en un termini de vuit setmanes a partir de la data en què es va domiciliar el vostre compte.

note: translators: %s - Stripe Charge ID
en: Webhook received. Charge %s succeeded.
ca_ES: Webhook rebut. El càrrec %s s'ha realitzat correctament.

note: translators: %s - Stripe Charge ID
en: Webhook received. Charge %s failed.
ca_ES: Webhook rebut. Ha fallat el càrrec %s.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Webhook received. The source %s is chargeable.
ca_ES: Webhook rebut. La font %s és de pagament.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Webhook received. Payment source %s was cancelled by customer.
ca_ES: Webhook rebut. El client ha cancel·lat la font de pagament %s.

note: translators: %s - Stripe Source ID
en: Webhook received. Payment source %s failed and couldn't be processed.
ca_ES: Webhook rebut. La font de pagament %s ha fallat i no s'ha pogut processar.

en: Edit Dates
ca_ES: Edita Dates

en: Note
ca_ES: Nota

en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
ca_ES[0]: Confirmat <span class="count">(%s)</span>
ca_ES[1]: Confirmats <span class="count">(%s)</span>

en: Payment
ca_ES: Pagament

en: View Accommodation Type
ca_ES: Veure allotjament

en: No Accommodation types found
ca_ES: No s'ha trobat cap tipus d'allotjament

en: Tags
ca_ES: Etiquetes

en: Search Amenities
ca_ES: Recerca de serveis

en: No amenities found.
ca_ES: Cap servei trobat.

en: State the age or disable children in <a href="%s">settings</a>.
ca_ES: Indiqueu l'edat o desactiveu a la <a href="%s"> configuració </a>.

en: Leave this option empty to calculate total capacity automatically to meet the exact number of adults AND children set above. This is the default behavior. Configure this option to allow any variations of adults OR children set above at checkout so that in total it meets the limit of manually set "Capacity". For example, configuration "adults:5", "children:4", "capacity:5" means the property can accommodate up to 5 adults, up to 4 children, but up to 5 guests in total (not 9).
ca_ES: Deixeu aquesta opció buida per calcular automàticament la capacitat total per satisfer el nombre exacte d’adults i nens establert anteriorment. Aquest és el comportament predeterminat. Configureu aquesta opció per permetre qualsevol variació d'adults o de nens establerts anteriorment a la finalització de la compra, de manera que en total compleixi el límit de "Capacitat" establert manualment. Per exemple, la configuració "adults: 5", "nens: 4", "capacitat: 5" significa que la propietat pot allotjar fins a 5 adults, fins a 4 nens, però fins a 5 persones en total (no 9).

en: Leave blank to hide.
ca_ES: Deixar en blanc perquè no apareixi.

en: Service
ca_ES: Servei

en: This is earlier than allowed by our advance reservation rules.
ca_ES: Això és abans del prmès per la nostra normativa de reserves.

en: This is later than allowed by our advance reservation rules.
ca_ES: Això és més tard del permès per la nostra normativa.

en: Grayscale
ca_ES: Escala de grisos

en: Payment:
ca_ES: Pagament:

en: Payment Method:
ca_ES: Mètode de pagament:

en: Accommodation is already booked.
ca_ES: L’allotjament ja està reservat.

en: Choose dates to see relevant prices
ca_ES: Trieu les dates per veure els preus rellevants

en: Recommended for %d guest | Recommended for %d guests
ca_ES[0]: Recomanat per %d client
ca_ES[1]: Recomanat per %d clients

note: translators: Verb. To book an accommodation.
en: Book
ca_ES: Reservar

en: Thursday
ca_ES: Dijous

en: Check-out date cannot be earlier than check-in date.
ca_ES: La data de sortida no pot ser abans de la d'entrada.

en: Adults number is not valid
ca_ES: El nombre d'adults no és vàlid

en: Children number is not valid
ca_ES: La quantitat d'infants no és vàlida

en: Details
ca_ES: Detalls

en: New Booking Details
ca_ES: Detalls de la nova reserva

en: Original Booking Details
ca_ES: Detalls d ela reserva original

en: Guests:
ca_ES: Persones:

en: View:
ca_ES: Vista:

[ctx: I've read and accept the <tag>terms & conditions</tag>]
en: I've read and accept the %s
ca_ES: He llegit i accepto els %s

en: Your Information
ca_ES: La teva informació

en: Payment Method
ca_ES: Mètode de pagament

en: Total Price:
ca_ES: Preu total:

[ctx: from 10:00 am]
en: from
ca_ES: a partir de les

en: Book Now
ca_ES: Reservar ara

en: Title:
ca_ES: Títol:

en: Check-in Date:
ca_ES: Dia de Check-in:

en: Reservation Received
ca_ES: Reserva rebuda

en: View Details
ca_ES: Veure

en: Services:
ca_ES: Serveis:

en: Guest:
ca_ES: Client:

en: Add Accommodation
ca_ES: Detalls de la reserva original

en: Save
ca_ES: Guardar

en: Choose new dates to check availability of reserved accommodations in the original booking.
ca_ES: Trieu noves dates per comprovar la disponibilitat d’allotjaments reservats a la reserva original.

en: Add, remove or replace accommodations in the original booking.
ca_ES: Afegir, eliminar o canviar allotjaments a la reserva original

en: Not Available
ca_ES: No disponible

en: Continue
ca_ES: Continuar

en: Choose how to associate data
ca_ES: Triar com relacionar les dades

en: Use Source Accommodation to assign pre-filled booking information available in the original booking, e.g., full guest name, selected rate, services, etc.
ca_ES: Utilitzeu la font de l'allotjament per assignar informació de reserva omplerta disponible a la reserva original, per exemple, nom complet del client, tarifa seleccionada, serveis, etc.

en: Source accommodation
ca_ES: Font de l'allotjament

en: Target accommodation
ca_ES: Allotjament

en: Cancel your booking
ca_ES: Cancel·la la teva reserva

en: Accommodation: <a href="%1$s">%2$s</a>
ca_ES: Allotjament: <a href="%1$s">%2$s</a>

en: Confirmation of your booking request is not possible for some reason. Please start a new booking request.
ca_ES: La confirmació de la sol·licitud de reserva no és possible per algun motiu. Inicieu una nova sol·licitud de reserva.

en: Booking:
ca_ES: Reserva:

en: Details:
ca_ES: Detalls:

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed.
ca_ES: Gràcies pel teu pagament. La teva transacció s'ha completat.

en: We are pleased to inform you that your reservation request has been received.
ca_ES: Ens complau informar-te que la teva sol·licitud de reserva ha estat rebuda.
