mphb-invoices - en to es_ES translation catalogue (32 entries)

en: The License Key is required in order to get automatic plugin updates and support. You can manage your License Key in your personal account. <a>Learn more</a>.
es_ES: La clave de licencia se requiere para obtener plugin automático de actualizaciones y soporte. Puede gestionar su clave de licencia en su cuenta personal. <a> aprende más</a>.

en: License Key
es_ES: Clave de Licencia

en: Status
es_ES: Estado

en: Inactive
es_ES: Inactivo

note: translators: %s - date in format d.m.Y
en: Valid until %s
es_ES: Válido hasta el %s

en: Valid (Lifetime)
es_ES: Válido (de por vida)

en: Disabled
es_ES: Desactivado

en: Expired
es_ES: Expirado

en: Invalid
es_ES: No válido

en: Your License Key does not match the installed plugin. <a>How to fix this.</a>
es_ES: Su clave de licencia no coincide con la extensión instalada. <a>Cómo solucionar esto.</a>

en: Product ID is not valid
es_ES: ID de producto no válido

en: Action
es_ES: Acción

en: Activate License
es_ES: Activar Licencia

en: Deactivate License
es_ES: Desactivar Licencia

en: Renew License
es_ES: Actualizar Licencia

en: Additional Information
es_ES: Información adicional

en: License
es_ES: Licencia

en: Booking ID
es_ES: ID de reserva

en: Page %1$s of %2$s
es_ES: %1$s de %2$s

en: Payment Details
es_ES: Detalles de pago

en: Booking Details
es_ES: Detalles de reserva

en: Booking
es_ES: Reserva

en: Date
es_ES: Fecha

en: Check In
es_ES: Día de llegada

en: Check Out
es_ES: Día de salida

en: Invoice Number
es_ES: Número de factura

en: Invoice Date
es_ES: Fecha de la factura

en: Invoice
es_ES: Factura

en: Open invoice in PDF
es_ES: Abrir factura en PDF

en: No booking found!
es_ES: ¡No se encontraron reservas!

en: You don't have permissions for this action!
es_ES: ¡No tienes permiso para realizar esta acción!

en: View Invoice
es_ES: Ver factura
