mphb-invoices - en to pt_BR translation catalogue (31 entries)

en: The License Key is required in order to get automatic plugin updates and support. You can manage your License Key in your personal account. <a>Learn more</a>.
pt_BR: A chave de licença é necessária para obter suporte e atualizações automáticas do plugin. Você pode gerenciar sua chave de licença em sua conta pessoal. <a>Saiba mais</a>.

en: License Key
pt_BR: Chave de Licenciamento

en: Status
pt_BR: Estado

en: Inactive
pt_BR: Inativo

en: Valid (Lifetime)
pt_BR: Válida (Eterna)

en: Disabled
pt_BR: Desativado

en: Expired
pt_BR: Expirado

en: Invalid
pt_BR: Inválido

en: Your License Key does not match the installed plugin. <a>How to fix this.</a>
pt_BR: Sua chave de licenciamento não coincide com o plugin instalado. <a>Como corrigir isso.</a>

en: Product ID is not valid
pt_BR: o ID do produto não está válido.

en: Action
pt_BR: Ação

en: Activate License
pt_BR: Ativar Licença

en: Deactivate License
pt_BR: Desativar Licença

en: Renew License
pt_BR: Renovar Licença

en: Additional Information
pt_BR: Informação Adicional

en: License
pt_BR: Licença

en: Booking ID
pt_BR: ID da Reserva

en: Page %1$s of %2$s
pt_BR: Página %1$s de %2$s

en: Payment Details
pt_BR: Detalhes do Pagamento

en: Booking Details
pt_BR: Detalhes da Reserva

en: Booking
pt_BR: Reserva

en: Date
pt_BR: Data

en: Check In
pt_BR: Checkin

en: Check Out
pt_BR: Checkout

en: Invoice Number
pt_BR: Número da fatura

en: Invoice Date
pt_BR: Data da fatura

en: Invoice
pt_BR: Fatura

en: Open invoice in PDF
pt_BR: Abrir fatura em PDF

en: No booking found!
pt_BR: Nenhuma reserva encontrada!

en: You don't have permissions for this action!
pt_BR: Você não tem permissão para fazer esta ação!

en: View Invoice
pt_BR: Visualizar Fatura
